Copyright 2021 - Custom text here

ASELSAN Trunk Telsiz Sistemi ASNET, telsiz teknolojisindeki en son yenilikler dogrultusunda frekans spektrumunun verimli kullanimi ve kullaniciya bir çok yeni özellik saglamak amaciyla gelistirilmis genis bir alanda temel olarak telsiz haberlesmesini saglayan bir sistemdir. Trunk Telsiz Sistemi, bir grup kanalin birçok kullanici grubu tarafindan telefondakine benzer bir sekilde paylasilmasi esasina dayanir. Kanal tahsisi sistem tarafindan yapildigindan kullanicilarin kanal seçmeleri söz konusu degildir. Kanallar dolu iken kanal istekleri öncelik sirasina göre siraya alindigindan kullanicilarin tekrar tekrar görüsme talebinde bulunmasina da gerek yoktur. Ayrica sistemde kullanici, konusmalarinin baskalari tarafindan duyulmasini istemedigi durumlarda kisisel çagri yaparak özel görüsme yapabilmektedir. ASNET, MPT 1327 ve 1343 Trunk telsiz sistemi standardlarina uyumlu olup kullaniciya birçok ses ve veri haberlesme servislerini güveninlir bir altyapida sunmaktadir.

Kullanici Cihazlari ( Tiklayiniz )

4415 Trunk El Telsizi
4125 Trunk Araç
4135 Trunk Sabit Merkez Telsizi

Sistem Özellikleri ve Saglanan Servisler

Sistem Özellikleri
UHF bandi 406-470 MHz
Yüksek sistem güvenilirligi
Kanal ekonomisi ve verimli kullanim
Sitelere otomatik kayitlanma
Çok seviyeli yetkilendirme
Konvansiyonel kullanim
Mobil birimleri uzaktan iptal/dahil etme
Kanal Verimliligi

Konvansiyonel sistemlerde bir kanal üzerinde 40-50 kullanici görüsebilirken, ASNET sisteminde bu ssayi 100-130 kullaniciya çikmakta ve yüksek oranda basarili görüsme saglanmaktadir.

Sistem Güvenilirligi
Herhangi bir trafik kanalinin arizalanmasi durumunda, sistem, yapisal olarak, diger kanallari kullandirmaya devam etmekte ve bu sekilde otomatik yedekleme saglanmaktadir. Kontrol kanalinin arizalanmasi halinde ise otomatik olarak trafik kanallarindan birini kontrol kanali atayarak normal çalismasina devam etmektedir.

Kolay Kullanim
ASNET içinde kanal tahsisi, adresleme ve yeniden arama otomatik olarak sistem tarafindan yerine getirildiginden kullanicinin konusma için yalniz numarayi çevirmesi ve mandala basmasi yeterli olmaktadir.

Gizlilik
ASNET sebekesinde bireysel veya grup çagtilarinda çagrilan kisi veya grup disinda üçüncü sahislarin görüsmeleri dinlemesi mümkün degildir.

Saglanan Servisler
Bireysel ve grup çagri
Öncelikli ve acil çagri
Çagri aktarma ve konferans çagri
Kisa mesaj bildirme
Durum mesaji bildirme
Ek çagri
Yeniden gruplandirma
Otomatik siraya alma
PABX/PSTN çagri

Öncelikli ve Acil Çagri
ASNET sistemi üzerinden öncelikli ve acil çagri gönderilebilmektedir. Acil çagri için telsiz üzerinde acil çagri tusuna basarak önceden belirlenen adrese çagri yapilmaktadir.

Durum Mesaji Bildirme
Kullanicilar ASNET üzerinden önceden belirlenen 32 farkli durum mesajini iletebilirler.

Yeniden Gruplandirma
Gerektiginde acil durumlarda, TSKK mesaji gönderilerek sistemde önceden belirlenen acil durum kullanici gruplari aktive edilebilir.

Bireysel ve Grup Çagri
Bireysel (bir kullaniciya) veya grup (gruptaki tüm kullanicilar) çagri yapilabilir.

Otomatik Siraya Alma
Kanallar mesgul oldugunda kullanicilar siraya alinmakta ve (kullanici öncelik sinifina göre) kanal bosaldiginda otomatik olarak tahsis edilmektedir.

Kisa Mesaj Gönderme
Kullanicilar kontrol kanali üzerinden kisa mesaj gönderebilmektedirler (maks. 184 bit)

Tarifeler
01-05 Adet Telsiz aylik 11.00 TL
06-15 Adet Telsiz aylik 09.00 TL
16-25 Adet Telsiz aylik 07.50 TL
26 ve üstü Adet Telsiz aylik 06.00 TL